פארק צוק הנשרים - מעיליא

אז לצערנו נשרים לא מצאנו שם למרות השם המבטיח. מה שכן, לא תתאכזבו מהנוף שתראו משם, תוכלו לראות את נחל כזיב, גבעות והרים עד האופק הרחוק. לדעתנו אחד הנופים מהיפים בארץ.

צוק הנשרים תצפית על נחל כזיב

אנחנו הגענו ביום יחסית קריר בחודש פבואר, נהנו מאוד מהנוף, והגישה הייתה נוחה וקלה גם רכב קטן יוכל להגיע לנקודה בלי בעיה. מה שכן, תביאו איתכם משו חם ללבוש מכיוון שאנחנו היינו שם היה רוחות מטורפות שהעיפו את החצובה שלנו. היינו צריכים לשים משקול בשביל התמונה למעלה.  הנוף באמת עוצר נשימה ויש הרבה מקום לעשות מנגל ולפתוח מחצלת ונקודות צל רבות לקיץ. מהתצפית תוכלו לראות את יובליו העליונים של נחל כזיב, תחנת השאיבה עין זיו, שהיא הגורם העיקרי לכך שהנחל הוא נחל אכזב, מושב אבירים והר אדיר וצפונה תוכלו לראות את רכס סולם, שלאורכו עובר קו הגבול עם השכנה שלנו מצפון לבנון.

אז איך מגיעים לשם? 

נוסעים בכביש מספר 89 לכיוון מזרח, לכיוון חורפיש. ברמזור שאחרי הפנייה לתוך מעיליא פונים שמאלה, עוברים אזור תעשייה עם כמה מסעדות וממשיכים הלאה בכביש צר יחסית לכן צריך לנסוע לאט. אתם תגיעו לשילוט "דרך ללא מוצא", בלי פחד להמשיך לנסוע ישר עד דרך עפר שפונה ימינה (ניתן לנסוע בה בלכל כלי הרכב, למעט בחורף, כאשר היא בוצית), ואז מגיעים לשילוט "פארק צוק הנשרים". ממשיכים עוד קצת עד שער הכניסה לפארק ולפניו פונים שמאלה. חולפים בין גדרות וממשיכים עד הנקודה שבה שער צבוע כחול דהוי מימין לדרך ורחבת עפר גדולה משמאלה. כאן חונים בעצם אפשר לחנות, ולפרוק את המנגל, המחצלת הפקל קפה.

מקווים שנהנתם מהכתבה, עכשיו הגיע הזמן לעבור לעוד אטרקציה באזור מעיליא ממש כאן באתר.

newsletter

הירשמו וקבלו במייל מקומות שווים לבקר בהם!